Cześć Kochani, narobiło się tu troszkę zaległości, za co przepraszam i już biorę się na ich nadrabianie. Dziś postanowiłam poruszyć temat dla mnie dość istotny, mianowicie kuracji przeciw wypadaniu włosów. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami i uzyskać może od Was jakieś magiczne porady. Włosy dla każdej z nas to coś bardzo ważnego, każda kobieta dąży do tego, by mieć je piękne i zdrowe. W telewizji, Internecie możemy natknąć się na masę produktów, które mają na celu zaprzestanie nadmiernej utracie włosów. Jednak czy są skuteczne? Oto kilka porad z mojej strony.

 


1. Stres – niestety nie jest on naszym przyjacielem, towarzyszy nam na każdym kroku naszego życia. Jest z pewnością jedną z przyczyn nadmiernej utraty włosów. Moja rada? Więcej uśmiechu, dystansu i zajęć dodatkowych dzięki którym czujemy się lepiej a nasz organizm przepełniają endorfiny. Stresie akyyyysz!
 
2. Nieodpowiednia dieta – tak, dokładnie. Jedzenie w biegu, mało witamin, dużo kawy, papierosy? Wygląda znajomo?
Moja rada? Zawsze staraj się jeść 5 posiłków dziennie, zacznij jeść warzywa i owoce, które są najlepszym źródłem witamin. O wiele tańsze i smaczniejsze niż kapsułki z apteki prawda? Jakiś czas temu zakochałam się w koktajlu szpinakowym… mmmmm PYCHA!
3. Zadbaj o odpowiednie mycie włosów. Co jest ważne? Aby myć włosy wodą letnią. Najpierw myć dokładnie skórę głowy, samymi palcami, ruchami okrężnymi tak jak byśmy wykonywali masaż (pobudza to mieszki włosowe). Po tej czynności zabrać się za resztę. Oczywiście wybierając przy tym specjalny szampon. Ja np. stosuję Radical. Moje włosy po nim są lekkie i świeże. Ważna jest też szczotka. Najlepsza dla mnie to : TANGLE TEEZER.
4. Suplementy diety – niestety ciężko jest mi się wypowiedzieć w tym temacie, ponieważ przetestowałam masę produktów i niestety nie widziałam żadnych efektów. Testowałam : SEBORADIN (mgiełkę do włosów) , kosmetyki DERMENA (szampon, odżywka), Skrzyp w tabletkach, odżywka WAX, MAXI KRZEM, BELLISA , MERZ SPECIAL, JANTAR.
 
5. Jeśli Twój problem jest bardzo poważny i nie widać żadnej poprawy? Udaj się na wizytę do trychologa. Zbadaj skórę głowy. Endokrynologa – sprawdź poziom swoich hormonów. Dermatologa – swoją drogą bardzo ciężko o dobrego specjalistę. Nawet i prywatnie, przetestowałam w swoim mieście.
 
6. Mezoterapia – słyszeliście o tym ? Dość kosztowny zabieg, nie da się ukryć. Jest to niechirurgiczny zabieg leczniczy stosowany zazwyczaj w medycynie estetycznej i dermatologii. Co ma na celu ? Dostarczenie do skóry substancji odżywczych, dzięki czemu staję się ona odpowiednio odżywiona, szybciej się regeneruję. Dzieli się na metodę igłową i bezigłową. Zabieg może odbywać się w kilku seriach, kosztuję to około 200-300 zł za każdą ( zależy też od preparatu i gabinetu oczywiście ) jednorazowy koszt takiego zabiegu wynosi około 1200 zł.
 
Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że każda kuracja którą rozpoczynamy nie zacznie dawać efektów na drugi dzień! Uzbrojmy się w cierpliwość 🙂
 
No to na tyle z mojej strony, jeśli macie jakieś porady i swoje doświadczenia piszcie w komentarzach 🙂 !
 
Buziak, Pola
Author

Napisz komentarz