Pojawienie się dziecka na świecie to jeden z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Towarzyszą nam nie lada emocje, które są poplątaniem zarówno szczęścia, euforii, jak i stresu przed nieznanym. Zwłaszcza kiedy spodziewamy się pierwszego dziecka. W naszej głowie pojawia się milion pytań. Do roli rodzica chcemy przygotować się wzorowo. Pragniemy dać naszemu maluszkowi wszystko na najlepsze, miłość, troskę i bezpieczeństwo.

Dziś kilka słów o elektronice, nad którą bardzo często się zastanawiamy. Elektroniczna niania, monitor oddechu? Dlaczego warto je mieć i czy rzeczywiście są aż tak potrzebne?

Zacznijmy od elektronicznej niani. Jest to sprytne urządzenie pozwalające kontrolować zachowania dziecka. Wraz z Marcinem długo się nad nią zastanawialiśmy i w sumie oboje stwierdziliśmy, że z racji naszego niedużego mieszkania, raczej nie będzie nam aż tak potrzebna. Zawsze sobie wyobrażałam, że sprawdzi się ona tylko w sytuacjach, gdy ktoś posiada bardzo duże mieszkanie lub dom. Zawsze myślałam, że mój syn będzie zawsze w zasięgu mojego wzroku i nianią na pełen etat będę ja. Jednak kiedy w moje ręce wpadła niania od VTECH POLSKA, dość szybko zaczęliśmy dostrzegać wygodne funkcje tego sprytnego urządzenia i dużo zalet, które ułatwiłyby nam codzienne obowiązki, jednocześnie monitorując to, co dzieje się u szkraba. Kiedy maluch w ciągu dnia będzie potrzebował snu, ciszy i spokoju, ja ze spokojną głową będę mogła zostawić go w pokoju obok, a czas wolny wykorzystać na codzienne obowiązki. Tak samo w przypadku kiedy przyjdą goście, kiedy będę chciała wziąć kąpiel czy gdy już będzie starsze i samodzielne na tyle, by zamieszkać w swoim pokoju, ja będę miała na niego baczne oko na swoim monitorze.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czystość przekazywanego dźwięku. Dobry sprzęt powinien przesyłać dźwięk, bez żadnych zakłóceń, nawet jeśli to będzie cichutki płacz czy gaworzenie. Nasz model posiada technologii 2.4GHz, dzięki czemu, nie pojawiają się żadne zakłócenia pochodzące z innych urządzeń.

Dlaczego wybraliśmy model VTECH BM4300?

– po pierwsze zwróćmy uwagę na jego wykonanie. Charakterystyczna sówka, która kojarzy się z ładną ozdobą w pokoiku
dziecka. Maluch na pewno szybko zacznie traktować ją jako swojego przyjaciela.
– duży wyświetlacz LCD, 4.3 cale, dzięki czemu widać wszystko dokładnie lub ręczne powiększanie obrazu z kamery za
pomocą zoomu cyfrowego
– niania posiada wbudowane kołysanki, jest ich aż 9. Dzięki czemu z łatwością pomożemy dziecku zasnąć czy delikatnych
melodiach.
– posiada 9 poziomów głośności
– łatwe w obsłudze menu w języku polskim
– niania ma możliwość podłączenia 4 kamer, których obraz wyświetla się na ekranie dzielonym
– wskaźnik i czujnik temperatury w pomieszczeniu – niania przekaże nam informacje, gdy temperatura ulegnie zmianie.

– automatyczny tryb nocny – umożliwia dokładny obraz tego co się dzieje, nawet gdy jest ciemno.
– możliwość wyciszenia głosu, wtedy wówczas wibracja będzie stanowiła sygnał
– dwukierunkowa komunikacja między mamą a maluszkiem (funkcja Talk-Back)
– możliwość montażu naściennego
– bardzo fajna i przydatna jest opcja odłączenia niani od prądu, wtedy działa na akumulatorku.

Tutaj mam dla Was niespodziankę ponieważ na hasło : POLAJNA macie bezterminową zniżkę -15% na elektroniczne nianie w sklepie VTECH POLSKA.


Kolejną rzeczą, na jaką się zdecydowaliśmy i tu już wiedzieliśmy od razu, że warto mieć taki gadżet.
Jako pielęgniarka naoglądałam się dużo, a nasłuchałam jeszcze więcej, o bezdechach o śmierci łóżeczkowej. Uznałam więc, że dla bezpieczeństwa Tymka, jak i dla mojego świętego spokoju (tak bym za szybko nie osiwiała) zakup monitora oddechu to podstawa.

My po przeczytaniu wielu recenzji, zaczerpnięcia opinii znajomych, ratowników medycznych, ekspertów na różnych warsztatach i szkoleniach, w których braliśmy udział, a nawet Pań położnych ze szkoły rodzenia, postawiliśmy na monitor od Babysense 7. Co mogę o nim napisać? Przede wszystkim to, że posiada certyfikat wyrobu medycznego. Dla mnie to było bardzo ważne, bo przecież spełnia on bardzo ważną funkcję. Jest bardzo czuły i bezdotykowy. Cały czas monitoruję oddech naszego maleństwa, poprzez mikroruchy oddechowe. Alarmuję rodziców w przypadku bezdechu lub nawet gdy oddech staję się płytki i nieregularny dając czas na interwencję.

Zarówno elektroniczna niania, jak i monitor oddechu mają wiele zalet. Są źródłem bezpieczeństwa zarówno dla dziecka jak i rodziców. Jednak przy zakupie takich produktów musimy pamiętać o jakości i o funkcjach jakie powinien taki sprzęt posiadać. Musimy się liczyć z tym, że nie są to rzeczy najtańsze, jednak jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka to nie powinniśmy na tym oszczędzać szukając tańszych zamienników. Jak często kompletując wyprawkę usłyszałaś pytanie od mamy, teściowej czy przyjaciółki co mogą Wam sprezentować, albo organizujcie Baby Shower? Czasami zamiast kolejnych śpioszków czy zabawek warto wspomnieć, że wołałabyś przyjąć symboliczną kwotę, na większy wydatek. Pamiętajcie o rabacie : -).

Dajcie znać jak Wy podchodzicie do posiadania takich gadżetów. Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania i doświadczeń.

Author

Napisz komentarz