Hejo! Jak tam u Was po majówce ? Powiem szczerze, że ja jestem koszmarnie zawiedziona! Rok temu, kiedy wyglądałam jak słoń, chwilę przed porodem nie ruszaliśmy nigdzie. Pamiętam jak dziś, swoje słowa, że za rok kiedy już będziemy we TRÓJKĘ, pogoda będzie beznadziejna.

Swoją drogą przed nami dużo rzeczy, a na fali jest ogranizacja roczku. Dacie wiarę? ROCZEK! Kiedy to zleciało?
Kawaler rośnie jak na drożdżach, jest niesamowicie aktywny i ciekawy świata. Od kilku dni dzielnie stawia swoje pierwsze kroczki, a rodzice są mega dumni. Szybki rozwój Tymka, spowodował, że mieliśmy drobne problemy z jazdą samochodem. Otóż owy młodzieniec przestał mieścić się w swoim cybexowym nosidełku i konieczna była zmiana fotelika, tak by nasze podróże małe i duże ( a podróżujemy bardzo często) mijały w przyjemnej atmosferze.

Po bardzo długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na markę Coletto w wersji Mokka. Jest to fotelik 0-18 kg, obracany 360 st. Nie ukrywam, że na tym bardzo mi zależało. Ta funkcja przydaje nam się w każdej sytuacji. Ponad to :

  • jedną ręką ustawia się fotelik przodem bądź tyłem do kierunku jazdy, bez konieczności jego demontażu;
  • posiada regulowany zagłówek;

  • 5 punktowa uprząż  pasów bezpieczeństwa, z miękkimi ochraniaczami, pokryte od strony ramion materiałem zapobiegającym spadanie szelek uprzęży z ramienia dziecka;
  • dodatkowa poduszka po głowę i na siedzisko dla najmłodszych;

  • wskaźnik poprawnego zapięcia pasów;
  • zintegrowana baza isofix z podpórką;


O czym należy pamiętać przy wyborze fotelika? Oto nasze spostrzeżenia :

  • Fotelik montowany na Isofix – lepszego rozwiązania nie mógł człowiek skonstruować. Mieliśmy jeden na pasy i szczerze? Nie wspominam tego najlepiej. Ciągłe zapinanie i odpinanie, zero stabilności i niestety to dość czasochłonna zabawa, a kiedy dziecko krzyczy w niebogłosy, że po raz kolejny zostało “uwięzione”, wtedy każda sekunda jest na wagę złota.
  • Funkcja regulowania siedziska – kiedy się bawimy, kiedy zasypia, ja jedną ręką mogę swobodnie regulować pozycję tak, by Tymusiowi było wygodnie

Decyzja o kupnie idealnego fotelika nie była łatwa, zwraca się uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest cena, która lubi odstraszać. Pamiętajmy jednak, że na takim sprzęcie naprawdę nie warto oszczędzać. Dobrze jest wybierać profesjonalne i renomowane firmy, cieszące się pozytywnymi opiniami wśród rodziców.

Author

Napisz komentarz