Czas mija nie ubłagalnie, dopiero teraz mając dziecko, czuję to na własnej skórze. Śmiać się czy płakać? Sama nie wiem, ale chyba po prostu trzeba selekcjonować chwilę i cieszyć się codziennością. Idzie wiosna, czas na małe porządki.

Cóż za tym idzie?

Jakiś czas temu obiecywałam Wam małe podsumowanie wyprawkowe i zabawkowe, czyli krótkie podsumowanie co było/jest hitem, a co było szitem i kasą wyrzuconą w błoto.

Kosz Mojżesza

To była pierwsza rzecz, jaką kupiliśmy. Pamiętam do dziś, to był sylwester. Zamiast szykować się na nocne szaleństwo (pffff tak, tak jasne, ciężarówko) to mnie ogarnęła mania zakupów. Nie dałam sobie przegadać, cóż kobiecie w ciąży się nie odmawia, Marcin nie miał kompletnie wyjścia i serca, aby to zrobić. Niestety Tymek miał odmienne zdanie, nie wiem dlaczego, ale gdy wkładałam go do kosza nagle był krzyk, płacz i wszystko na raz. Po kilkukrotnych próbach przekonywania go poddałam się i postanowiłam oddać go w dobre ręce.

Bujak Robin od Lionelo

Pojawił się w naszym domu, gdy Tymek miał 4 miesiące. Cóż to była za radość! On był szczęśliwy, a ja jeszcze bardziej. Uwielbiał w nim zasypiać w ciągu dnia i relaksować się wieczorami. Więcej o jego zaletach możecie przeczytać w moim poście TUTAJ. Bujaczek służy nam do dziś. Choć z racji mobilności, jaką udało się Tymusiowi ostatnio osiągnąć, ograniczamy się tylko do wieczornego wyciszania i kojenia emocji, jakie towarzyszą nam całe dnie :).

Elektroniczna niania i monitor oddechu

Powiem Wam, że to moje must have. Bardziej przydatne dla świętego spokoju rodziców, niż malucha. Dlatego w dwóch zdaniach  uważam, że to był zakup jak najbardziej trafny. Tymek ma 10 miesięcy, a my nadal używamy tych dwóch sprzętów.  Zdecydowanie są warte swojej ceny.

Zabawki interaktywne

Jeśli mowa o zabawkach, nie pytajcie jak nam minęły pierwsze Święta Bożego Narodzenia…  A WŁAŚCIWIE powrót do domu… ledwo zapakowaliśmy wszystkie pierdoloty do naszego naprawdę pojemnego bagażnika.  Trzy szczególnie przykuły naszą uwagę. Wszystkie pochodzą od FisherPrice, przyznam, że jest to moja ulubiona marka zabawek dziecięcych.

Na pierwszy ogień wrzućmy interaktywnego przyjaciela Rockit.

Muzyczna zabawka dla dzieci Rockit uczy dziecko alfabetu, liczb, słówek po angielsku i nie tylko – a wszystko to podczas tańca i radosnej zabawy w towarzystwie wielokolorowych światełek.

Tymek wprost go uwielbia, paluszkiem przesuwa wszystkie możliwe kółeczka i klocki jakie się na nim znajdują. Największą frajdę sprawia mu przybijanie piątki i powtarzanie przez Rockita słów.

Wartości edukacyjne:

 • Wiedza: Rytmiczne piosenki i wypowiedzi uczą malucha alfabetu, kolorów, liczenia, kształtów, słówek po angielsku i nie tylko!
 • Zmysły: Kolorowe światełka, wesoła muzyka, ruchy i rozmaite faktury angażują i stymulują zmysły dziecka.
 • Ciekawość i zadziwienie: maluch poznaje związki przyczynowo-skutkowe podczas odkrywania, jak sprawić, by Rockit i Glow zaczęli się ruszać przy akompaniamencie światełek i dźwięków.

Cechy:

 • Rockit i Glow wchodzą ze sobą (i z dzieckiem) w interakcje, zachęcając malucha do wspólnej zabawy
 • Wesołe kołysanie zachęca malucha do ruchu i tańca w rytm muzyki
 • Dzięki technologii “Poziomy nauki” zawartość edukacyjna zmienia się wraz z rozwojem dziecka
 • Ponad 100 piosenek, dźwięków i wypowiedzi uczy dziecko alfabetu, liczb, kształtów, kolorów, słówek w języku angielskim i nie tylko.
 • Brzuszek pełen radosnej zabawy: wałeczek 1-2-3, suwak z kształtami i przełącznik ABC.
 • Przybij piątkę, a potem powiedz coś i słuchaj, jak Rockit powtarza Twoje słowa jednym z trzech śmiesznych głosów
 • Naciśnij Glowa, aby włączyć wesołe światełka i piosenki zachęcające do ruchu.
 • Rockit ma podświetlaną buzię oraz przyjemne w dotyku włosy i stópki o ciekawych fakturach.
 • Polska wersja językowa.

Kierownica Szczeniaczka

Zabawna kierownica z deską rozdzielczą została wyposażona w całe mnóstwo przycisków, gadżetów i akcesoriów. Gdy maluch kręci kierownicą, przekręca kluczyk, naciska klakson, porusza gałką zmiany biegów lub przyciska dowolny z czterech przycisków radia, zostaje nagrodzony piosenką do wspólnego śpiewania, radosnym dźwiękiem albo komunikatem.  Młody kierowca będzie uczyć się liczb, kolorów, kształtów, literek i przeciwieństw, a nawet pozna kilka słówek po angielsku! Dzięki technologii „Poziomy nauki” rośnie razem z dzieckiem.

Szczeniaczek Uczniaczek

Ulubiony przyjaciel Tymka, który jest idealny do przytulania. 

Szczeniaczek jest mięciutki, uwielbia się tulić, reaguje na dotyk  dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów. A ponieważ każde dziecko uczy się w swoim tempie, Szczeniaczek jak i wcześniejsze zabawki  ma wbudowaną technologię Poziomy nauki, która umożliwia wybranie poziomu najodpowiedniejszego na danym etapie rozwoju malucha.

Zabawka oferuje całe mnóstwo piosenek, dźwięków i wypowiedzi na każdym z trzech poziomów zabawy. A podświetlane na wiele kolorów serduszko Szczeniaczka pulsuje w rytm odtwarzanej muzyki.

Poziom 1 – Odkrywanie – Dziecko naciska łapki, stópkę, serce, nos lub uszko Szczeniaczka i słucha pierwszych słów, kolorów, alfabetu, nazw części ciała i nie tylko.

Poziom 2 – Zachęcanie – Na tym poziomie radosne wypowiedzi nagradzają dzieci i zachęcają je do wspólnego liczenia, znajdowania kolorów i pokazywania części ciała.

Poziom 3 – Naśladowanie – Wypowiedzi i piosenki do wspólnego śpiewania ze Szczeniaczkiem zachęcają do zabawy z wyobraźnią i odgrywania ról, co pomaga rozbudować zasób słownictwa dziecka.

Zabawka, która na forach była hitem… a u nas okazała się szitem….

Mowa o huli-kuli marki Vtech. Moim zdaniem to naprawdę fajna rzecz, która rozwija wyobraźnię, wspomaga rozwój sensoryczny i umiejętności motoryczne. Niestety jedna cecha tej zabawki, chyba ta najważniejsza, czyli samoczynne wprawianie zabawki w ruch, wpędza moje dziecko w panikę. Nie wiem dlaczego, ale bardzo się jej boi. Na razie zabawka leży na dnie kosza i czeka na lepsze dni.

To by było na tyle , dajcie znać co u was się sprawdziło 🙂

Author

Napisz komentarz